Hypoteční úvěry

hypoteka_MikulajskaSníte o novém bydlení nebo potřebujete zrekonstruovat to současné a nezbývá Vám dostatek financí? Pak se jako vhodný finanční instrument nabízí využití hypotečního úvěru nebo-li hypotéky.

Hypoteční úvěr je účelový úvěr

Jeho účelem je financování bydlení (koupě nemovitosti, výstavba, modernizace…), existuje i možnost tzv. hypotéky americké, u nichž není účel úvěru definován a lze použít na cokoli.

Hypoteční úvěr je zajištěný nemovitostí. Po celou dobu úvěrového vztahu na nemovitosti nevázne jiné zástavní právo než dané banky. Po tuto dobu není možno bez souhlasu banky s nemovitostí nikterak nakládat. Některé banky poskytují úvěr až do 100% hodnoty zajištěné nemovitosti.

Kromě zástavy nemovitosti je po žadateli požadováno ještě prokázání dostatečných prostředků na splácení úvěru.  Toto se děje prostřednictvím doložení dostatečného příjmu ze závislé nebo podnikatelské činnosti, případně dalších dokumentů, které daná banka požaduje.

Základní platbou za úvěr je úroková sazba, kterou si banka s klientem v úvěrové smlouvě domluví. Sazba se odvíjí od sazby vyhlašování Českou národní bankou a samozřejmě obsahuje bankovní marži. Tato sazba je vždy platná po dobu fixace – tedy na dobu, na které se klient s bankou domluví. Úroková sazba se vyjadřuje v procentech (%).

Za poskytnutí úvěru si banka účtuje poplatky

Některé jsou jednorázové (např. poplatek za poskytnutí hypotéky, čerpání na návrh na vklad etc.), jiné se platí po celou dobu splácení (např. poplatek za vedení hypotečního úvěru).

Jak snížit úrokovou sazbu?
Některé banky poskytují slevu na úrokových sazbách těm klientům, kteří si u nich zároveň zřídí běžný účet včetně přesměrování příjmů, další produkty sjednané na dané pobočce – úvěrové pojištění, pojištění schopnosti splácet, pojištění majetku a odpovědnosti atp.

Vyznat se v nabídce bank v oblasti hypotečních úvěrů může být pro laika náročné. Vyhledat nejvýhodnější úrokovou sazbu, prostudovat veškeré podmínky pro poskytnutí a vyplnit veškeré žádosti je časově náročné. Proto jsme na Vaší straně my. Nemalou výhodou finančních poradců je i fakt, že často mají k dispozici neveřejné nabídky a umí s bankou vyjednat nadstandardní podmínky pro svého klienta.

S celým procesem Vám pomůžeme

  • vybereme nejvýhodnější nabídku banky
  • budeme za Vás vyjednávat přímo s bankou
  • vysvětlíme podmínky daného hypotečního úvěru pro jeho poskytnutí, čerpání i splácení
  • pomůžeme s vyplněním veškerých formulářů, žádostí i ocenění
  • vyřešíme za Vás Katastr nemovitostí
  • hlídáme veškeré termíny
  • stojíme při klientech při podpisu hypoteční smlouvy

Podpisem však naše péče nekončí. Pravidelně se na klienty obracíme, zda je vše v pořádku a pokud mají dotaz či problém, vše za ně řešíme, a to díky nadstandardním osobním vztahům přímo v bankách.

Sjednání hypotečního úvěru tak pro naše klienty již není noční můra, ale příjemný proces, díky kterému si plní své sny o bydlení.

Celým procesem Vás provedeme ZDARMA, protože naše služby jsou placeny přímo bankami.

Máte dotaz týkající se hypoték, ozvěte se, rádi Vám ho zodpovíme.